30 marca w siedzibie Centrum Inicjatyw Obywatelskich szkoliliśmy się z jakości przestrzeni publicznej i jej wpływu na jakość życia w Słupsku. Szkolenie prowadzili projektanci Zuzanna Chudzińska i Marek Rutkowski, którzy opracowali dla Słupska większość projektów zieleniarskich w ramach Słupskich Klinów Zieleni, w tym projekty Parku Wschodniego i Zachodniego, ciągu spacerowego od Mostu Zamkowego do „alei pająka” nieopodal przepławki dla troci oraz współtworzyli projekt zieleńców deszczowych.

Efektem szkolenia będzie wypracowanie standardów kształtowania, projektowania i utrzymania przestrzeni w Słupsku.
Szkolenie dla pracowników samorządowych odbyło się w ramach Programu „Nasza wspólna przestrzeń – program na rzecz rozwoju infrastruktury czasu wolnego na terenie Miasta Słupska”, realizowanego w ramach projektu pn. Obywatele i kształtowanie przestrzeni, realizowanego wspólnie z Centrum Inicjatyw Obywatelskich oraz organizacjami z Reykjaviku i Dubrownika.
Program realizowany jest z budżetu Funduszy EOG i Funduszy Norweskich (Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego) – pomocy finansowej ustanowionej przez Islandię, Norwegię i Liechtenstein dla krajów Europy Środkowej i Południowej.
Celem Programu jest tworzenie i rozwój terenów zieleni, parków, skwerów, ogólnodostępnych przestrzeni lub rewaloryzacja już istniejących małych centrów życia społecznego oraz budowa aktywności obywatelskiej poprzez włączanie mieszkańców w procesy zarządzania Miastem.

Relacja z wydarzenia pod linkiem: https://www.facebook.com/RewitalizacjaSlupsk/posts/pfbid08Xgg6t44ZtGkoYWU4dtowsaZB69z3abous8mPPAQkyfzAfD2zszvBCLoio5FojYKl

Podziel się tą informacją!