To najważniejsze i najstarsze wydarzenie na Pomorzu skoncentrowane na tematyce działań społecznych realizowanych z zaangażowaniem trzech sektorów: pozarządowego, samorządowego oraz biznesowego.

Odbędzie się w dniach 20-22.10.2022 w Hotelu Victoria w Bolszewie.

Udział jest bezpłatny, po wcześniejszej rejestracji.

Formularz jest tu: https://forms.gle/pHuQnp12NWJYvDTZ8

Program PFIPu, tematy prelekcji, paneli dyskusyjnych oraz warsztatów zostały wybrane w taki sposób, aby poruszały trzy kluczowe zagadnienia dla harmonijnego rozwoju sektora pozarządowego oraz dla budowania relacji z pozostałymi: stabilność, przyszłość i współpraca. Każde z tych pojęć jest istotne dla kształtowania tożsamości organizacji pozarządowych, ale dopiero połączone mogą stanowić prawdziwą siłę wznoszącą. Celem forum jest nie tylko wzajemna integracja, ale przede wszystkim wymiana doświadczeń i dobrych praktyk międzysektorowych oraz wypracowanie wytycznych na przyszłość.

O czym usłyszymy podczas PFIPu?

Jak dobrze jest pracować z organizacjami pozarządowymi. Prawda czy fałsz.
Konstytucyjna Zasada Pomocniczości. Czy przeminęła z wiatrem?
NGO jak korporacja. A może to szansa na sukces?
(nie) Stabilność zatrudnienia w 3.sektorze, czyli o tym jak (nie) chcemy pracować.
Rady społeczne jako struktury na czas kryzysów. Czy to dobra rada?
Rok w NGO z perspektywy finansów. Prawdziwa przygoda.
Fundacje korporacyjne. Prawie jak NGO czy bardziej jak biznes?
Zlecenia usług organizacjom pozarządowym przez JST. Poszukiwane, poszukiwani.
Miłość od pierwszego spotkania. Jak wzbudzać zaufanie do 3.sektora.
Internet i nowe technologie w NGO. Czy leci z nami pilot?
Wymiana pokoleniowa i międzypokoleniowa. Co boomer wie o yolo i czy to się opłaca.

PFIP-POMORSKIE-FORUM-INICJATYW-POZARZADOWYCH-2022-POBIERZ
Co łączy trójkąty, skrzydła i Pomorze?

Organizacje pozarządowe, samorządy i biznes tworzą wymarzony trójkąt dla rozwoju inicjatyw społecznych. Efektywność współpracy następuje wtedy, gdy te trzy sektory działają razem, rozpoznając potrzeby lokalnych społeczności, gdy konsultują wprowadzane rozwiązania, gdy dbają o wzajemny dobrostan na każdym etapie. Trójkąt to uniwersalny symbol wszechstronności i stabilizacji. Według nas doskonale pasuje do złożoności sektora pozarządowego, określanego zresztą jako 3.sektor.

Trójkąty PFIP-u układają się w motyw skrzydeł Gryfa Pomorskiego, którego postać łączy cały region.

Piot Stec, prezes PSCOP-u:

“Zależy nam, by uczestniczki i uczestnicy forum wynieśli z tego wydarzenia jak najwięcej dla siebie. Aby odfrunęli dzięki silnym, mocnym i walecznym skrzydłom do swoich lokalnych społeczności i tam wdrażali nowoczesny model współdziałania. ”

Animacja społeczna i sieciowanie

Zapewniamy także, iż w programie przewidziane są chwile na złapanie oddechu od pozyskiwania wiedzy. Przerwy pomiędzy panelami i prelekcjami przeznaczone będą na aktywny networking, nad którym będzie czuwać Dorota Bury reprezentująca Centrum Organizacji Pozarządowych w Starogardzie Gdańskim. W trakcie trzech dni forum na sieciowanie zarezerwowano aż 6 przerw zwanych #eNerGyszOt. To całkiem nowa formuła będąca przykładem animacji społecznej, której celem jest naładowanie baterii i lepsze poznanie się z innymi uczestniczkami oraz uczestnikami wydarzenia.

Korzystając z infrastruktury Hotelu Victoria, organizatorzy proponują także udział w porannych zajęciach jogi na basenie w piątek i sobotę, a po kolacji będzie można kontynuować wieczorne działaczek i działaczy rozmowy w bardziej niezobowiązującej atmosferze.

Czy warto przyjechać na Pomorskie Forum Inicjatyw Pozarządowych?

“Tak. Warto. Bo to sprawdzona formuła sieciowania i wymiany doświadczeń w ramach współpracy wszystkich trzech sektorów, które odpowiadają za realne zmiany społeczne. Ostatnie trzy lata wyraźnie pokazały, że inicjatywy pozarządowe stanowią kluczową wartość w działalności lokalnych społeczności, które są ważną częścią działań samorządowych.” – mówi Jarosław Białk, starosta pucki – “To wydarzenie umożliwiające naszemu regionowi podkręcenie dialogu NGO z samorządami i z biznesem. Udział przedstawicieli i przedstawicielek wszystkich wierzchołków trójkąta efektywności jest cennym doświadczeniem, które umożliwi wszystkim lepsze projektowanie przyszłości.”

Projekt „Pozarządowi eksperci ds. stanowienia prawa” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Wiedza Edukacji Rozwój na lata 2014-2020. „Pozarządowy survival- jak przetrwać (i się rozwijać w pozarządowym świecie”- system wspierania 3 sektora w województwie pomorskim przez Pomorską Sieć COP dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Pomorskiego.

Projekt „NASZE Pomorskie Rady” został dofinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu NOWEFIO

|12 października 2022|Aktualności|
Podziel się tą informacją!