Życie to nie tylko nasz dom i nasza praca. Wiele czasu spędzamy w naszej wspólnej przestrzeni, którą często bezrefleksyjnie mijamy załatwiając codzienne sprawy. Przebywamy w niej w chwilach wytchnienia, bawią się w niej nasze dzieci. Naszym wspólnym interesem jest by to, co wokół nas cieszyło oko, w praktyczny sposób odpowiadało naszym codziennym potrzebom i nie powodowało szkód w przyrodzie. Nie zostawiajmy naszego miasta wyłącznie w rękach planistów. Rozejrzyjmy się dookoła. Więcej zieleni za oknem? Więcej wypoczynku na Twoim podwórku? A może potrzebujesz trochę więcej przestrzeni dla kultury czy sztuki? To możliwe!

Realizując kampanię Moja Przestrzeń zapraszamy Słupszczan i Słupszczanki do włączenia się w program Nasza Wspólna Przestrzeń. Daje on szansę, aby, podobnie jak w budżecie obywatelskim, to społeczność miasta wybrała najciekawsze projekty na inwestycje w mieście, które zostaną zrealizowane za fundusze pochodzące z rekompensat za tarczę antyrakietową. To aż 1,5 mln PLN! Będzie to proces złożony z kilku kluczowych etapów:

Etap kampanii Orientacyjny czas trwania
Konsultacje projektu Regulaminu Programu Luty 2022
Nabór wniosków Pierwsza połowa marca 2022
Ocena formalna zgłoszonych propozycji i ogłoszenie listy projektów oddanych pod głosowanie Druga połowa marca 2022
Prezentacja wszystkich projektów, debatowanie i głosowanie na najciekawsze propozycje i ogłoszenie wyników Kwiecień 2022
Wybór wykonawcy dokumentacji technicznej i projektowanie wybranych inwestycji z udziałem mieszkańców Maj – grudzień 2022
Wybór wykonawcy inwestycji, realizacja projektów i zakończenie inwestycji 2023

Proces realizacji programu będzie w pełni partycypacyjny – odbędzie się wiele spotkań, warsztatów z architektami i konsultacji społecznych, aby to mieszkańcy mieli decydujący głos na każdym etapie – od pomysłu (konsultacje regulaminu) poprzez planowanie (wybór lokalizacji, proponowanie koncepcji zagospodarowania przestrzeni), aż do realizacji (partycypacyjne projektowanie) i korzystania z efektów wybranych projektów. Nie przegap tej szansy.

Na zaangażowanych uczestników konsultacji na każdym etapie czekają atrakcyjne nagrody – bony o wartości 200 zł, choć nagrodą jest już sama zmiana na lepsze!

Bądź na bieżąco!

Podziel się tą informacją!