Centrum Inicjatyw Obywatelskich we współpracy z miastem Ustka oraz powiatem słupskim zaprasza mieszkańców naszego regionu, a także wszystkich zainteresowanych do wspólnej aktywności  z okazji Dnia Ochrony Środowiska.

Przez 3 kolejne dni, między 04 a 06 czerwca, zorganizujemy kampanię, której celem będzie propagowanie ekologii, ochrony środowiska oraz Europejskiego Zielonego Ładu.

W programie:
I dzień (4 czerwca) – Challenge dla Ziemi 

Zachęcamy mieszkańców regionu oraz turystów do sprzątnięcia podczas spaceru min. 5 śmieci np. z plaży, lasu czy z terenów zielonych w mieście. Zebranym odpadom należy zrobić fotografię i umieścić na Facebooku na profilu Centrum Inicjatyw Obywatelskich pod odpowiednim postem z oznaczeniem #wrzucdokosza! Wszyscy uczestnicy challengu, którzy to zrobią oraz zgłoszą się do siedziby CIO  dostaną eko-upominki. Start od godz. 11:00.

II dzień (5 czerwca) – SprzątaMY

– godz. 11:00, przystań kajakowa w Zimowiskach – spływ kajakowy połączony ze sprzątaniem rzeki Słupi, trasa Zimowiska – Ustka, czas spływu ok. 3-4 h, na zakończenie poczęstunek na przystani kajakowej w Ustce. ZAPISY: https://forms.gle/7p5z2GyBucbKpB9w7

– godz. 12:00, Ustka, ul. Wczasowa naprzeciw DWS „Perła”  – sprzątanie pasa zieleni oraz lasu na odcinku od ul. Wczasowej do mola, na zakończenie poczęstunek na przystani kajakowej w Ustce oraz rozdanie upominków. ZAPISY: https://forms.gle/dK2CLTX7c9W5vSdR6

Osoby sprzątające zostaną wyposażone w worki na odpady oraz rękawice.

III dzień (6 czerwca) – EkoGra Miejska „Wszystko dla Ziemi”
– godz. 11:00, Ustka, start: park przy zbiegu ulic Piłsudskiego i Wyszyńskiego, 10 stacji tematycznych nawiązujących do tematyki ochrony środowiska i dbania o Ziemię, drużyny maks. do 6 osób, w grze mogą brać udział dzieci pod opieką osób dorosłych.
Nagrody – sprzęt sportowy o wartości:
I miejsce: 1000 zł
II miejsce: 500 zł
III miejsce: 300 zł
Na akcję EkoGrę Miejską obowiązują zapisy do piątku 04.06 do godz. 12:00
PRZECZYTAJ: REGULAMIN>>>>>
ZAPRASZAMY!