Obywatelskie Dni Skupienia, które odbędą się w dniach 24-27 czerwca 2018 roku w Niepołomicach, to wydarzenie nietuzinkowe. Dla każdego.

Dla kogo?

Dla każdego zainteresowanego. W zaproszeniu czytamy: Wielu zaangażowanych obywatelsko w Polsce ludzi przeżywa trudny czas. Dla niektórych to czas graniczny, czas trudnych wyborów. Wielu lamentuje i przeżywa swoistą żałobę. Nawet ci, którzy wcale nie opłakują zmiany, mają powody do niepokoju. Przyjmujemy różne strategie (czasem świadomie, czasem poprzez zaniechanie). Jedni popadają w apatię, inni adaptują się do sytuacji, jeszcze inni szamoczą się i coraz częściej mają wrażenie, że „nic nie działa”, że zostali sami.

Jaka formuła?

Niepołomice są eksperymentem. Niełatwo powiedzieć, czym będą – bo to się dopiero okaże. Nie wiadomo, czy kiedyś się powtórzą. Łatwo powiedzieć, czym nie będą. Nie będą kolejną konferencją. Owszem, mamy jakieś elementy programu (opisane poniżej), mamy magiczne i nieprzypadkowe miejsce, jakim są Niepołomice i Zamek Królewski, mamy pojedyncze osoby, które tam przyjadą i zapewne będą magnesem dla innych. Całe wydarzenie będzie jednak nie „czymś”, ale „tymi” – osobami, które tam się zbiorą. Nie chcemy go nadmiernie programować.

Gdzie szukać informacji?

Wszystkie informacje znajdziecie Państwo na stronie: http://zlotniepolomicki.pl/. Gorąco zachęcamy do zainteresowania się tym wydarzeniem.