Centrum Inicjatyw Obywatelskich rozpoczęło akcję frekwencyjną związaną z nadchodzącymi wyborami samorządowymi. Od wczoraj przed wejściem do wszystkich lokali wyborczych oraz w centrum Słupska pojawiają się grafiki zachęcające słupszczan i słupszczanki do udziału w głosowaniu w najbliższą niedzielę (21 października 2018).
Mieszkańcy i mieszkanki chętnie włączają się w nasze przedsięwzięcie! Już sama czynność malowania integruje słupszczan/nki, którzy/re chętnie przyłączają się do pokrywania sprayem szablonów, dyskutują o tym, że warto iść na wybory i podkreślają wagę tego obywatelskiego wydarzenia.
Chcąc przybliżyć mieszkańcom  i mieszkankom programy wyborcze poszczególnych komitetów, CIO wysłało do każdego z nich 13 pytań dotyczących przyszłości naszego miasta. Odpowiedzi udzieliły niestety tylko trzy komitety. Prezentujemy zatem Państwu programy: KW Zjednoczonej Prawicy dla Słupska, KWW Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej i Roberta Biedronia oraz KW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska. Wielokrotne próby kontaktu z przedstawicielami pozostałych komitetów nie przyniosły żadnego efektu. Czyżby pozostałym komitetom nie zależało na upowszechnieniu swoich programów wśród jak największej liczby słupszczan i słupszczanek?